×
19 فروردین 1396  |  کد خبر 12  |  چاپ  |  بازدید 1049  |  گروه تانا - اولین آژانس بین المللی ارتباطات در ایران           

نمایشگاه خودرو؛ تولد دوباره صنعت نمایشگاهی البرز

سعید محمودی- مدیر عامل گروه تانا

استان البرز به دلیل موقعیت راهبردی در حمل و نقل شرق به غرب کشور، جمعیت، استقرار واحدهای صنعتی و خدماتی به ویژه واحدهای متوسط و بزرگ در سطح ملی، کشاورزی، جاذبه­ های گردشگری، فعالیت مراکز پژوهشی، تحقیقاتی و فناوری و همچنین نیروی انسانی متخصص و کارآمد از جایگاه خاصی در ساختار اجتماعی و اقتصاد کشور برخوردار است.

تمام این ویژگی ­ها ایجاب می­نماید این استان در حوزه تجارت و به طور مشخص در صنعت نمایشگاهی نیز به موقعیت درخور و شایسته در سطح ملی دست یابد. موضوعی که ایجاد ساختارهای سخت افزاری و متناسب با آن، استقرار سیستم­ها و فرآیندهای نمایشگاهی می­تواند البرز را به دلیل دارا بودن پتانسیل های موجود به عنوان یکی از مراکز معتبر این صنعت در ایران مطرح کند.

طبق واقع، باوجود تمام تلاش­ های صورت پذیرفته، البرز از دارا بودن یک مرکز نمایشگاهی که مطابق استانداردهای بین المللی امکان میزبانی از رویدادهای ملی و فراملی را میسر سازد، محروم است.

قدر مسلم، حوزه نرم افزاری صنعت نمایشگاهی در کرج نیز بسان آنچه در تاریخ مراکز معتبر نمایشگاهی در سطح کشور و جهان تجربه شده، از حوزه سخت افزاری پیش­تر بوده و موید آن شکل­ گیری و برگزاری نمایشگاه ­های تخصصی از سال 89 و در آستانه استان شدن البرز می­ باشد که انجام و برگزاری مرتب آنها، منجر به تنظیم تقویم نمایشگاهی از سوی سازمان بازرگانی وقت و متعاقب آن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان شد و تصمیم به راه اندازی مرکز دایمی نمایشگاهی بین­ المللی درچارچوب مقررات اتخاذ شد.

اکنون با تدبیر مدیران استانی و تصمیم کارگروه صادرات کالاهای غیر نفتی پس از توقف حداقل 3 ساله در برگزاری منظم نمایشگاه ­های تخصصی، انجام رویدادها با سیاست­گذاری استانداری و سازمان­های مرتبط و واگذاری اجرا به بخش خصوصی در دستور کارقرار گرفته، از این روی،‌ برگزاری سومین نمایشگاه خودرو البرز را به فال نیک گرفته و امیدواریم تصمیم ایجاد مرکز نمایشگاهی نیز هرچه سریعتر اجرایی شود.

صنعت خودرو به عنوان پیشران صنایع کشور، به دلیل ترکیب مشارکت­ کنندگان و سطح فعالیت آنها از یک سو و اقبال عمومی و گره خوردن آن با زندگی روزمره مردم از سوی دیگر، هموراه یکی از رویدادهای مطرح، با اهمیت و پرمخاطب است که می توان اذعان داشت برپایی سومین دوره آن " تولد دوباره صنعت نمایشگاهی البرز" است.

گروه بین المللی تانا که تجربه برگزاری 7 نمایشگاه ملی- تخصصی ، خودرو(3 دوره)، صنایع غذایی( 2 دوره)، الکترونیک، کامپیوتر و مخابرات ( 1دوره) و صنعتی- بازرگانی( اکسپو) در البرز را دارد در این دوره نمایشگاه، حضور بیش از 45 شرکت را در فرصت زمانی سه ماهه از ابتدای تیرماه هماهنگ نموده و اذعان دارد درصورت تنظیم تقویم سالیانه نمایشگاه­های استان،‌ تعداد قابل توجهی از موضوعات نمایشگاهی از جمله خودرو به میزبانی البرز در سطح ملی مورد توجه دست اندرکاران، شرکت­ها و موسسات و مشارکت کنندگان قرار خواهد گرفت.

درصورت تمهید و تامین پیش نیازهای صنعت نمایشگاهی، البرز در رقابت با سایر مراکز نمایشگاهی استان ­ها ضمن تثبیت جایگاه خود و توسعه تجاری این منطقه، زمینه اشتغال افراد بسیاری را فراهم خواهد آورد.

ضمن تشکر از سازمان صنعت، معدن و تجارت برای حمایت­ ها و مساعدت­ های صورت پذیرفته و موسسه گلستان گلشهر به عنوان میزبان این مهم، برای تمامی دست اندرکاران و مشارکت کنندگان در نمایشگاه که با انگیزه و برنامه هدفمند و در سطح کیفی بالا در رخداد خودرویی البرز حضور پیدا کردند، آروزی توفیق، سلامتی و بهروزی در سایه توکل به خداوند متعال و توجهات خاصه حضرت ولی عصر ( عجلی الله تعالی فرجه الشریف) را خواستارم.

نمایشگاه خودرو؛ تولد دوباره صنعت نمایشگاهی البرز
خبرهای مشابه
نظرات