×
13 شهریور 1397  |  کد خبر 255  |  چاپ  |  بازدید 355  |  گروه تانا - اولین آژانس بین المللی ارتباطات در ایران           

اظهار نظر مشارکت کنندگان در اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گاز ایران:

بهره ای که از نمایشگاه صنعت گاز گرفتیم در نمایشگاه نفت تهران نگرفتیم

نمایشگاه گاز برای کشور لازم و واجب بود چرا که صنعت گاز نیازمند یک نگاه خاص و ویژه است. ما بهره ای که از  نمایشگاه صنعت گاز گرفتیم در نمایشگاه بین المللی نفت تهران نگرفتیم.

به گزارش ستاد خبري اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گاز ایران IRGS2018،كريم زاده، مدير شركت صنايع شهيد كلاهدوز ضمن اظهار بر این مطلب گفت: ما يكي از محصولاتی را كه در داخل نمايشگاه به نمايش گذاشته ایم، شير توپي ٥٦ اينچ مي باشد كه براي اولين بار داخل ايران توليد مي شود. از سال ٨٦ كه ما وارد حوزه نفت و گاز شده ايم روي اين محصول كار شده و نمونه توليد را هم داخل نمايشگاه مي توانيد مشاهده كنيد. از اين محصول تا­كنون در سايز­هاي مختلف از ٣٠ اينچ تا ٥٦ اينچ بيش از ٢٠٠ محصول توليد شده است و تحويل شركت توسعه گاز و ساير خريداران شده است.
اين شير داراي ٦٢ قطعه اصلي مي باشد كه از اين تعداد ٥٨ قطعه آن در خود ايران توليد مي شود.
وی افزود: طی دو سال گذشته که تولید ملی و اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد، پروژه اي طراحي شد كه همين ٥٨ قطعه هم داخل ايران توليد شود و تا سال ٩٥ تمامي قطعات اين شير از خارج از كشور وارد مي شد، كه از ابتداي سال ٩٥ اين حركت در مجموعه جوشن و كلاهدوز انجام شد و ٥٨ قطعه از ٦٢ قطعه در داخل ايران ساخته شد. همچنين آن ٤ قطعه وارداتي ديگر هم، طبق پيش بيني ما تا سال آينده داخل ايران توليد می شود.

 كريم زاده در خصوص برگزاري نمايشگاه بین المللی صنعت گاز گفت: برگزاري اين نمايشگاه براي ايران، واجب و لازم بود. طبيعتا كشور ما يكي از بزرگترين منابع گاز را در دنيا دارد و تا قبل از این، موضوع نمایشگاه گاز مورد توجه قرار نگرفته بود.

اگر نمايشگاه نفت و گاز با هم برگزار شود، بيشتر جنبه هاي ديگر مورد توجه قرار مي گيرد. صنعت گاز نيازمند يك نگاه خاص و ويژه مي باشد. اگر اين نمايشگاه ها تخصصي تر برگزار شوند؛ مي توان در آن دستاورد هاي بسيار خوبي هم داشت. همينطور بهره اي كه ما در اين نمايشگاه گرفتيم، در نمايشگاه بين المللي نفت و گاز نگرفتيم و در همين ٢ روز فعاليت، ما خيلي كارهاي تخصصي تر و ويژه تري را انجام داده ایم. 
وي ادامه داد: تامين كننده هایی در اين نمايشگاه شركت كردند كه بسيار تخصصي كار مي كنند. يكي از اصلي ترين معضلات ما تامين قطعات بزرگ اين شير ها مي باشد كه بنده اينجا تامين كننده هايي را ديدم كه مي توانند در اين امر به ما كمك كنند و اين باعث مي شود كه ما وارد مذاكره شويم و آغازي براي اينكه در آينده بهتر و نزديك تر همكاري شود و آن ٤ قطعه ديگر هم داخل كشور ما توليد شود.

بهره ای که از نمایشگاه صنعت گاز گرفتیم در نمایشگاه نفت تهران نگرفتیم
خبرهای مشابه
نظرات