×
4 مهر 1397  |  کد خبر 267  |  چاپ  |  بازدید 195  |  گروه تانا - اولین آژانس بین المللی ارتباطات در ایران           

سیفی، مدير عامل اسبق شركت ملي صادرات گاز:

جدا شدن نمایشگاه گاز از نفت ضروری بود / در شرایط فعلی این نمایشگاه موفق بوده است

طبیعت نفت با طبیعت گاز، تفاوت های اساسی بسیار زیادی دارد و به همین دلیل لازم بود که نمایشگاه گاز از نمایشگاه نفت، جدا شود.

به گزارش ستاد خبری اولین نمایشگاه بین المللی صنعت گاز ایران­IRGS 2018، سیفی مدیرعامل اسبق شرکت ملی صادرات گاز و مشاور ارشد کمیسیون انرژی اتاق ایران، ضمن اظهار این مطلب گفت­: به عنوان فردی که نزدیک به 25 سال در تولید و فناوری گاز نقش داشتم، همواره برگزاری نمایشگاه گاز را به صورت جدا­گانه از نمایشگاه نفت لازم می دانستم. به دلیل اینکه گاز نقش منحصر به فرد هم از لحاظ طبیعت و فناوری های کاربردی در آن نسبت به نفت در توسعه کشور دارد و لازم بود که نمایشگاه گاز به صورت مستقل برگزارشود.

این کارشناس حوزه انرژی ارائه فناوری های بومی را یکی از ویژگی های این رویداد دانست و گفت: این نمایشگاه که اولین نمایشگاه گاز می­ باشد خیلی زودتر باید انجام می­ شد.
فناوری گرم کن لوله گاز که با استفاده از فشار خط که می تواند هزینه های اپراتور را کاهش و هم مانع انتشار آلاینده های زیست محیطی شود، از مواردی است که در نمایشگاه نفت تهران مشاهده نکردم.
سيفي در ادامه توضيح داد: شرکت سازنده تجهیزات هوشمند سازی شبکه در نمایشگاه حضور دارند که در حال حاضر به شدت به آن نیازمندیم.
وی گفت: در این نمایشگاه چند شرکت توربین سازی مشارکت دارند که نسبت به چند سال گذشته پیشرفت بسیاری داشته اند. همچنین شیر آلاتی به نمایش گذاشته شده که چند ساله گذشته از خارج از کشور وارد می شد ولی درحال حاضر در داخل کشور با كيفيت مناسب و قيمت مناسبي تولید می شود.
تصور مي شود که در سال های متوالی به رشد خوبی برسیم.
سيفي در خصوص برگزاري نمايشگاه گفت: حمایت سازمان های دولتی می توانست نشان دهنده این باشد که واقعا به بخش های خصوصی اهمیت می دهند و فقط در حد شعار نیست.
در اتاق بازرگانی بسیار مشاهده می کنیم که بخش های دولتی قصد دارند که به بخش های خصوصی بها دهند ولی در نمایشگاه ها عملا نشان نمی دهند و بنده این حمایت ها را بسیارکم می بینم.
در نمایشگاه نفت بخش عمده ای از کار متوجه دکل های حفاری و مخزن ها می باشد، که هیچ ربطی به گاز ندارد، دکل های حفاری و مخزن ها برای قبل از گاز می باشد که آن شبکه سازی و سیستم های اندازه­ گیری و کاهش فشار می باشد. این نمایشگاه در این اوضاع پرتلاطم اقتصادی و به دلیل مسایل ارزی بسیار موثر­، کارآمد و موفق بوده است.

جدا شدن نمایشگاه گاز از نفت ضروری بود / در شرایط فعلی این نمایشگاه موفق بوده است
خبرهای مشابه
نظرات