×
25 مهر 1397  |  کد خبر 277  |  چاپ  |  بازدید 173  |  گروه تانا - اولین آژانس بین المللی ارتباطات در ایران           

پیام مدیر عامل گروه تانا- محسن شمس

توسعه گام به گام نمایشگاه بین المللی صنعت گاز ایران

ضرورت برگزاری نمایشگاه اختصاصی صنعت گاز در ابعاد بین­ المللی به میزبانی تهران با عنایت به رتبه برتر جمهوری اسلامی ایران به عنوان اولین دارنده ذخایر تثبیت شده و رتبه سوم در تولید گاز جهان و برنامه­ های راهبردی و کلان و همچنین فقدان این رویداد در برنامه­ های نمایشگاهی کشور، این شرکت را برآن داشت تا با مطالعات جامع دو ساله، طرح پیشنهادی برگزاری نمایشگاه بین ­المللی صنعت گاز  ایران، Int'l Iran Gas Show-IRGS 2018 ، را به مسئولان امر ارائه دهد که با موافقت سازمان توسعه تجارت ایران و مجوز شرکت نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب، برپایی اولین دوره آن در شهریور ماه 1397 با رویکرد " توان ساخت داخل، بومی سازی فناوری ها و آینده صنعت گاز" پایه­ ریزی شد.

معرفی توانمندی­ های ایران و کشور­های صاحب نام در صنعت و زنجیره ارزش گاز از طریق برگزاری یک رویداد کاملا تخصصی تبیین قابلیت­ های ایران به دلیل جایگاه برتر در ذخایر گازی جهان و معرفی فرصت­ های سرمایه­ گذاری و همکاری­ های مشترک در صنعت گاز کشور، زمینه سازی تجاری- صنعتی برای توسعه صنعت گاز، صادرات آن و انتقال فناوری در چارچوب راهبردها و برنامه­ های کلان ایران و ارتقاء جایگاه ایران در برگزاری رویدادهای طراز اول انرژی، اهداف تعیین شده این رویداد می باشند.

این رویداد از منظر دیگر نیز حائز اهمیت است که توان صنعتی کشورمان در صنعت گاز به گونه­ ای است که هیچ یک از کشورهای صاحب گاز در منطقه خاورمیانه و شمال افریقا، از قابلیت مشابه برای میزبانی از نمایشگاه تخصصی گاز با تمرکز بر توانمندی ملی خود برخوردار نمی باشند و این وجه تمایز، مختص ایران است.

این رویداد می­تواند در ادوار مختلف برپایی خود، ایران را در کانون توجهات جهانی قرار داده تا ضمن تبیین اقتدار کشورمان در عرصه انرژی دنیا، در افزایش فعالیت­ های مرتبط با زنجیره ارزش گاز به طور کامل و برنامه ­ریزی دستگاه­ های اجرایی در زمینه رشد و توسعه این بخش از اقتصاد کشور موثر واقع شود.

اصالت نمایشگاه صنعت گاز ایران و اتفاق نظر صاحب نظران، مدیران و کارشناسان حوزه انرژی و نمایشگاهی، نشان دیگر از اهتمام و توجه ملی به این مقوله است و در این راستا تبدیل شدن به یک رویداد گازی طراز اول در سطح جهان ماموریت تعیین شده برای نمایشگاه صنعت گاز ایران است تا برمبنای راهبردها و برنامه­ های تعیین شده، به گونه ای گام بردارد که در مدت زمان کوتاه تری به بلوغ برسد.

تصمیم ایران برای برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت گاز و معرفی نمایشگاه در سطح ملی و بین المللی، اولین گام توسعه این رویداد بوده که از ابتدای سال 97 آغاز و به انجام است. انتخاب همکار موجه بین المللی برای گسترش بخش خارجی نمایشگاه و تعریف کارگاه­ های تخصصی آموزشی در حاشیه آن، دومین گام توسعه این رویداد برای سال 1398 است که از ابتدای مهرماه پیش رو در دستور کار ستاد برگزاری قرار می­گیرد. سومین گام، برگزاری نمایشگاه با مشارکت حداقل 300 مشارکت کننده داخلی و خارجی در IRGS 2020 با برپایی همایش و کنفرانس تخصصی است.

مهم آن است که ایران از شهریور ماه 1397 ، دارای نمایشگاه تخصصی صنعت گاز می باشد. موضوعی که به تعبیری و بنابر اهمیت و جایگاه صنعت گاز در راهبردها و برنامه های کلان کشور، خاص­ترین و ناب­ترین ایده نمایشگاهی ایران در 20 سال اخیر است که با پیش گامی بخش خصوصی انجام پذیرفته و در آینده نزدیک با حمایت سازمان های دولتی و تشکل­های خصوصی جایگاه رفیع خود را در رویدادهای بین المللی انرژی با تحصیل اعتبار متناسب، پیدا خواهد کرد.

 

توسعه گام به گام نمایشگاه بین المللی صنعت گاز ایران
خبرهای مشابه
نظرات